Skrawek nieba
JACEK PIKUŁA

Wyobraź sobie taką sytuację…

Stworzyłeś fundację. Nie biznes, a fundację. Pomagasz ze szczerego serca.

A co otrzymujesz w zamian?

 • Media Cię wyśmiewają i wyolbrzymiają każde potknięcie…
 • Urzędnicy kłamią w żywe oczy i rzucają kłody pod nogi…
 • Politycy uśmiechają się do kamer, ale mówią „radź sobie sam”…
 • Społeczeństwo nie rozumie tego co robisz i szydzi za twoimi plecami…
 • Brakuje pieniędzy na realną pomoc, bo zabiera je… Sam Wiesz Kto!

Najgorsze jest to, że to wszystko NAPRAWDĘ miało miejsce…

Wypruwać sobie żyły, aby uczynić świat trochę lepszym… po czym poczuć lodowaty nóż w plecach, to nie jest sprawiedliwość. Ofiarować swoje życie, by potem poczuć gruby sznur na szyi – to nie jest sprawiedliwość. A jednak, takie historie dzieją się tuż obok nas.

Jacek Pikuła to znany w latach 90. działacz społeczny na Śląsku. Opiekun dzieci, przewodnik bezdomnych, diakon Kościoła Ewangelickiego i Kawaler Orderu Uśmiechu.
Ofiarował serce i ciężką pracę, aby pomóc dzieciom oraz bezdomnym. Pomimo tego, że sam miał trudne dzieciństwo i problemy osobiste. To człowiek czynu. Niestety, nie wszystkim podobały się jego czyny.
Znasz pojęcie „polskie piekiełko”? Czytając zdumiewającą historię Jacka, takie i gorsze słowa cisną się na usta. Przeczytasz i nie zapomnisz. Emocje będą się w Tobie tlić. Pomimo, że to dla Ciebie obcy człowiek. Pomimo, że wszystko wydarzyło się dawno. Poczujesz emocje, które Cię wzburzą, podniosą na duchu, rozczulą i rozweselą. Po czym znów wzburzą…

Co jeszcze zyskasz dzięki tej książce?

 • Dowiesz się, jak nawiązywać kontakty ze znanymi osobami (jak znanymi? Zerknij niżej). Mało tego, oprócz samego kontaktu również pomoc osób wyżej postawionych, z wartościowymi kontaktami, bardziej majętnych, które pomogą Ci sfinansować i wypromować przedsięwzięcie.
 • Zobaczysz na własne oczy, jak stworzyć od zera sprawną placówkę i jak zorganizować pracę podległym sobie ludziom. Jeżeli wiesz, jak to zrobić w warunkach ekstremalnych, to poradzisz sobie w każdych innych!
 • Uśmiejesz się, w jaki sposób zmanipulować mediami, aby głosiły nowiny na Twoją korzyść. („Manipulowanie” to adekwatne słowo. Albo powiedzą rzeczy korzystne dla Ciebie, albo dla siebie. Nie spodziewaj się po nich myślenia „środka”)
 • Poznasz niewiarygodnie prosty i skuteczny sposób, aby zmobilizować największych obiboków chodzących po tej planecie.
 • Nauczysz się, jak realizować najtrudniejsze, najbardziej niespotykane i nagłe zadania w ciągu… jednego dnia!
 • Dowiesz się, jak pogodzić życie osobiste z pracą i ze… sławą ;)
 • A kiedy już wszystko piorun strzeli i diabli porwą, zobaczysz, że można się pozbierać i zacząć wszystko od nowa. Życzymy Ci samych sukcesów. Jeśli jednak doświadczysz porażki, warto wiedzieć, jak szybko z niej wyjść i wygrać ponownie!

Książka „Skrawek Nieba” to nie tylko akcja pełna emocji i zwrotów. To także bardzo pouczająca lektura, która da Ci mnóstwo wskazówek i trafnych spojrzeń. Autor jest praktykiem – stworzył wielką rzecz kompletnie OD ZERA. Skrawek Nieba był bardzo dobrą placówką. Padł dopiero, kiedy wszyscy się od niej odwrócili – z zazdrości.

Oprócz rozdziałów fabularnych są również wyszczególnione wnioski – tak abyś łatwo mógł je znaleźć iwprowadzić u siebie.

 Jeśli zatem…

 • zmagasz się z trudnościami i nie wiesz, jak sobie poradzić
 • prowadzisz zespół
 • masz kryzys duchowy
 • pracujesz z ludźmi
 • brak Tobie pomysłu na najbliższe lata
 • otwierasz biznes albo fundację

…to nie czekaj dłużej, tylko kup „Skrawek Nieba” i przeczytaj!

Jacek Pikuła to człowiek czynu, praktyk z krwi i kości. Wszystko o czym pisze sprawdził i przeżył na własnej skórze. Często narażał się, aby zrobić to, o czym napisał.

Na szczęście przeżył (dosłownie!) i zdecydował się podzielić doświadczeniem.

Jest nazywany przez przyjaciół „polskim Forrestem Gumpem”.

Uporał się z urzędami, politykami, a nawet z mediami. Jest żywym przykładem tego, że „niemożliwe” nie istnieje. A my możemy osiągnąć wszystko jeśli tylko postąpimy według wzoru:

Niezachwiana wiara + Działanie + (Tajemnica) = Sukces w dowolnej dziedzinie
(O „Tajemnicy” dowiesz się z książki.)

Nie możemy nikogo oceniać, dopóki go dobrze nie poznamy. Pozory często mylą. Wielu ludzi z sukcesami wcale się nie wywyższa. A poznałem też takich, co nie mieli nic oprócz wysokiego mniemania. Nie przewidzisz, kto jaki jest. Lepiej poznać człowieka, a dopiero potem wyrabiać o nim zdanie. Po owocach poznać.

Autor

PS. Autor jest Kawalerem Orderu Uśmiechu – dlatego zachęca Cię przede wszystkim do UŚMIECHU. Uśmiechnij się teraz :) uśmiechaj się jak najczęściej. Po burzy zawsze przychodzi tęcza.

Skrawek nieba
Autor: JACEK PIKUŁA
Wydawnictwo: Artifex
Link do strony: http://www.zlotemysli.pl/prod/13196/skrawek-nieba-jacek-pikula.html

---
Uwaga! Jeśli znasz tę książkę, to stwórz oryginalny opis lub napisz jej recenzję. W zamian za recenzję oferuję książkę, którą zrecenzujesz lub inną z tej strony w podobnej cenie wybraną przez Ciebie. Gdybyś był zainteresowany/-a, to napisz do nas .