Programy partnerskie

 Złoty Program Partnerski

Strona promuje produkty przede wszystkim wydawnictwa Złote Myśli, tak więc poniżej opisany program partnerski jest programem tego właśnie wydawnictwa. Zarabianie w programie partnerskim polega na otrzymywaniu od wydawnictwa prowizji ze sprzedaży produktu przez klienta, który zakupi ów produkt poprzez Twój indywidualny link partnerski. Jeśli posiadasz bloga, własną stronę internetową czy profil na portalu społecznościowym i mnóstwo znajomych i chcesz sobie dorobić, to program partnerski jest znakomitym pomysłem.

W jaki sposób promować strony oraz produkty Złotych Myśli, by na tym zarabiać

Jak wyżej napisano Twoim podstawowym narzędziem, dzięki któremu zarabiasz na zakupach użytkowników są Twoje linki partnerskie, kierujące na stronę główną serwisu Złote Myśli, na strony produktów czy jakąkolwiek inną stronę Złotych Myśli.

Linki partnerskie możesz umieszczać:

  1. bezpośrednio w treści mailingów do Twoich użytkowników, w treści stron internetowych, na blogach, portalach społecznościowych itp.,
  2. w banerach i okładkach, które znajdziesz na stronie Złotego Programu Partnerskiego. W przypadku banerów możesz ręcznie zapisać obrazek na swoim serwerze i podlinkować go swoim linkiem partnerskim, lub bezpośrednio skopiować gotowy kod znajdujący się obok banera i wkleić go na swoją stronę internetową lub w widget TEXT bloga, opartego na systemie Wordpress.

Co to jest link partnerski i w jaki sposób go tworzyć

Link partnerski składa się z adresu, na który chcesz przekierować użytkownika, z unikalnego identyfikatora, który wybrałeś(aś) podczas rejestracji w Złotym Programie Partnerskim oraz z nazwy kampanii, którą możesz dowolnie modyfikować. Prowadzenie kampanii jest znakomitym pomysłem, kiedy chcesz wyszczególnić różne formy i kanały promocji produktów, aby monitorować które z nich przynoszą największe przychody, a które są nie warte zachodu lub wymagają zmiany, np. promocja na blogu to jedna kampania, promocja na portalu społecznościowym to druga itp. Szczegóły poznasz po rejestracji w programie.

Jak liczone są prowizje partnerskie

Wyróżniamy dwa rodzaje prowizji - I-go i II-go poziomu. Prowizje te zależą od rodzaju produktu i wynoszą:

Rodzaj produktu Wysokość prowizji
Ebook 40%
Książka (*) 40%
Audiobook do pobrania 40%
Audiobook na CD (*) 40%
Kursy, VOD i inne produkty elektroniczne 20%
Szkolenia, DVD i inne produkty fizyczne 10%

*) przy tych produktach przed wyliczeniem prowizji odejmowane są koszty produkcji danego produktu (patrz niżej)

Obliczenie prowizji:

  • cena katalogowa - kwota, za którą katalogowo można zakupić produkt w naszym serwisie (bez żadnych rabatów);
  • rabat klienta - rabat, z którego klient skorzystał podczas zakupu (np. ze Złotego Klubu, kodu rabatowego, promocji itp.)
  • koszty produkcji -są to koszty poniesione przy produkcji produktu i są różne w zależności od produktu; ustawione na stałe w systemie;
  • podatek VAT - 5% - książki drukowane, audio CD, 23% - ebooki, audio mp3, DVD, szkolenia;

cena katalogowa - rabat klienta = cena zapłacona przez Klienta
cena zapłacona przez Klienta - koszty produkcji - podatek VAT = podstawa prowizji NETTO
Twoja prowizja =
(cena ogólna - rabaty klienta - koszty produkcji - podatek VAT) * wartość prowizji (%).
Czyli krótko mówiąć - wydawnictwo dzieli się z Tobą zyskiem, odejmując wcześniej koszty które musiało ponieść.

Możesz też zarabiać dzięki innym partnerom, którzy przystąpili do Programu poprzez Twojego linka otrzymując prowizję z ich sprzedaży.

Zachęcam Cię więc do przystąpienia do Programu. Wystarczy, że klikniesz w tego linka http://pp.promujemy-rozwoj.pl/zm-program_partnerski i zarejestrujesz się. To nic Cię nie kosztuje, a możesz zyskać :). Polecam też książkę, pt. "Programy partnerskie w praktyce", w której autor opisuje jak zarabia drugą pensję na programach partnerskich.